Pozycjonowanie wymaga posiadania własnych, czasem licznych, stron zapleczowych. Często w tej roli wykorzystywany jest popularny WordPress. Oprócz zalet, niestety to rozwiązanie ma swoje wady. Jeśli ktoś szuka czegoś szybkiego w uruchomieniu i prostego w obsłudze, to polecam Start CMS

Jakie cechy posiada Start Cms?

Jest szybki i łatwy w „postawieniu”. Całość oparta jest na bazie sqlite, z wykorzystaniem pdo. Instalacja polega na wgraniu kilku plików na serwer,

wyedytowania pliku konfiguracyjnego i gotowe. W raz z cms-em w komplecie są 4 skórki (templatki), które wystarczy rozpakować i wgrać w miejsce standardowej.
Użycie innej, dowolnej darmowej skórki ściągniętej z Internetu jest równie proste. Należy tylko w kilku miejscach templatki dopisać kilka funkcji – czynność łatwa i szybka.

System posiada tylko najpotrzebniejsze funkcje:
– Dodawanie, edycję, kasowanie stron i kategorii.
– Dodawanie do stron tagów.
– Generowanie kanału rss, mapy strony w formacie xml, oraz html.
– Przyjazne linki.
– Wyszukiwanie (szuka po treści i tytule).
– Pingowanie – zapewnia bardzo szybką indeksację, nowe strony pojawiają się w indeksie już w czasie poniżej minuty.
Tutaj kilka uwag. Pingujemy tylko 1 raz po każdym dodaniu nowej podstrony (lub kilku, jeśli dodajemy je w krótkim okresie czasu). Szybkość indeksacji poniżej minuty pojawia się zazwyczaj po osiągnięciu odpowiedniej ilości podstron, najczęściej kilkunastu – byle nie dodanych wszystkich jednocześnie.

Każda podstrona może zostać ukryta od strony klienta, istnieje też opcja publikacji o określonym czasie. Dla każdej podstrony możemy dopisać unikalny title, description i keyword, oraz oczywiście tagi i kategorię nadrzędną.

Stronę główną możemy ustawić na stałę, lub może ona wyświetlać skrót kilku ostatnio dodanych podstron. W konfiguracji jest możliwość ustawienia ilości nowych podstron, jakie mają się pojawiać w kanale rss, oraz ich ilości wyświetlanej na stronie głównej.

System wykorzystuje CKeditor, wraz z dodatkiem umożliwiającym dodawanie zdjęć. Do dowolnej strony możemy przypisać fomularz kontaktowy z prostym zabezpieczeniem antyspamowym.

Do czego można wykorzystać Start Cms?

  • Jest bardzo dobry na niewielkie tematyczne strony zapleczowe.
  • Świetnie nadaje się pod stronki robione pod statlinka i linkme elite.
  • Z racji swoich cech jest idealny dla stron firmowych, gdzie bardzo liczy się prostota obługi.

Zapraszam na stronę cms: www.start-cms.fortnet.pl

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek

Paweł Gontarek - Zgred - pasjonat SEO, staram się zrozumieć czym jest i jak działa SEM oraz UX.

Statystyki indeksowania w Google Search Console

Jeśli analizujesz widoczność strony w Google, to nie pomijaj danych z Google Search Console. W GSC Sprawdzisz, jakie...

WIĘCEJ

Konferencje SEO w Polsce w 2022 roku

Nadchodzące konferencje SEO w Polsce w 2022 roku będą świetną okazją do spotkania się z innymi seowczyniami i...

WIĘCEJ

Ile kosztuje pozycjonowanie, a ile kosztuje SEO?

O tym, jak ważne jest pozycjonowanie, wie dziś niemal każdy właściciel serwisu i sklepu internetowego. Bez pozycjonowania, strona...

WIĘCEJ

Komentarze

  1. Wszystko fajnie po za tym że WP jest darmowy a za start cms trzeba zapłacić 61 zł. Więc porównywanie tych dwóch narzędzi jest co najmniej ….

  2. A co z drupalem ? Nikt go nie poleca. 🙁 A dla mnie jeden z lepszych softów pod zaplecze. W dodatku za darmo i bardzo lekki.

  3. Dałeś mi do myślenia ze tym cmsem – podoba mi się. Jednak zastanawia mnie czy ta integracja z darmowym szablonem jest faktycznie tak łatwa jak to rozpisuje licencjodawca na stronie. Rozumiem, że do kodu dodajemy zmienne tak?

  4. Jako właściciel cmsa odpowiem:
    integracja jest bardzo łatwa – to było jeden z głównych założeń systemu.
    Do kodu dodajemy zmienne (a właściwie funkcje), odpowiedzialne za różne elementy strony, np. funkcja menu() – odpowiada za wyświetlanie listy podstron.

  5. WP jest jednak chyba lepszy – w necie jest multum „how to” go zainstalować i jeszcze więcej darmowych szablonów. Jak już było wspomniane wcześniej jest za darmo+ allin1seo etc.

  6. nie uzywalem bo o ile rozumiem wydanie 61 zl na stronke firmowa ma sens, to wydawanie tej kasy na zaplecze pod linkme, gdzie sa dostepne skrypty za darmo uwazam za conajmniej dziwne.

    czym to sie rozni od darmowego snews?

    licka jest na osobe czy na domene

    i odnosnie drupala – nie jest lekki ani latwy – dlatego na zaplecze sie nie nadaje bo zajmuje za duzo czasu postawienie i konfiguracja

  7. Start Cms – licencja na użytkownika. Policz ile czasu zajmie Ci stawianie zaplecza na WordPressie, lub sNews, a ile na Start Cms. Jeśli chcesz zrobić np. 100 stronek pod linkme, czy statlinka. Czas to pieniądz.

  8. Quick.Cms.Lite jest na plikach txt, nie na sqlite (chyba że czegoś nie wiem…), po za tym nie jest tak łatwo zintegrować go z dowolnymi skórkami, wersja lite ma też ograniczenia w funkcjonalności.

    Co do sNews – chyba nie ma tagów, brak edytorka wysywig z możliwością dodawania zdjęć, brak pingowania, brak generowania rss…

  9. sNews na SQLite ma RSSy i to dodatkowo: artykuły, strony i komentarze. Bardzo lekki i łatwy w obsłudze. Osobiście polecam.

    A co do drupala – przecież to MOLOCH!

  10. Hmm, właśnie rzuciłem okiem na demo StartCMS. Niby spoko, ale…
    Minusy:
    1. Dobre dla osób, które znają się na rzeczy, laik nie poradzi sobie z szablonami, masa roboty – właściwie od zera tworzenie szablonu i dostosowywanie go (do bardziej popularnych jest masa gotowców)
    2. Mało rozbudowany. Parę podstawowych funkcji i tyle.
    Na tym polu WordPress wymiata z masą dodatkowych wbudowanych funkcjonalności i pluginów, typu komentarze, ostatnio komentowane
    (nabijanie „site”)
    3. Wyszukiwarka w ogóle nie wyszukuje kategorii.
    Plusy:
    1. Sama generująca się mapa strony
    2. Tagi (choć mogłyby być lepsze)
    3. Zarządzanie meta tagami dla każdej strony
    4. Prosty i lekki
    Podsumowując: na malutkie strony może i się na da, ale dla blogów już nie bardzo.
    Podobnie jak z Concrete5 czy Ruubik CMS. Przymierzam się do testów MotoCMS i Pimcore CMS, zobaczę jak wypadają pod względem SEO 😉
    Pozdrawiam:)

  11. Nie ma co porównywac, wordpress bije te wszystkie na głowe i dotego jest darmowy, cały zachód używa wp,a za ten smieszny start cms jeszcze trezeba płacic – żenada

  12. Odniosę się do:
    „Dobre dla osób, które znają się na rzeczy, laik nie poradzi sobie z szablonami, masa roboty ? właściwie od zera tworzenie szablonu i dostosowywanie go (do bardziej popularnych jest masa gotowców)”

    Tu nie mogę się zgodzić. Założeniem cmsa była m.in. szybka integracja z dowolnym szablonem, jakich jest ogromna ilość w Internecie. Zazwyczaj każda darmowa templatka posiada jakieś przykładowe dane (menu, jakaś treść), wystarczy tylko w miejsce tych przykładowych danych wstawić odpowiednie funkcje (np. tam gdzie jest menu wstawiamy menu (); itd.)
    Na stronie domowej cmsa dodam krótki poradnik jak łatwo zintegrować darmową templatkę z cmsem.

    StartCms nie posiada żadnego specjalnego systemu szablonów, nie składa się z dziesiątek, czy setek plików.

    Co do uwagi, że WordPress jest bardziej rozbudowany, to owszem zgodzę się. Zgodzę się także, że Wrodpress jest lepszy do prowadzenia zaawansowanego bloga. Jednak na niewielką stronę firmową, lub masowo stawiane zaplecze StartCms nadaje się bardziej.

  13. Witam!
    widzę, że autor tego CMSa tu zagląda częściej niż na swoją skrzynkę mejlową, więc napiszę tu. Zakupiłem ten CMS (wysłałem kasę i dane do FV) i to wszystko już przeszło tydzień temu i nadal nie mam odpowiedzi. Minęło 7 dni, kasy brak, CMSa brak, kontaktu brak. Może i CMS jest super (ja jeszcze nie miałem okazji go przetestować) ale kontakt co najmniej utrudniony.

  14. Cms został wysłany wraz z fakturą zaraz po otrzymaniu przelewu. Dziś wieczorem wyślę go ponownie. Bardzo przepraszam za kłopoty.

  15. Sprawdziłem, wysyłałem dwukrotnie, po informacji, że pierwszy e-mail nie doszedł. Bardzo proszę o sprawdzenie swojej skrzynki pocztowej (filtrów antyspamowych), lub ewentualnie przesłanie innego adresu e-mail na który wyślę kolejny raz cmsa.

  16. „Każda podstrona może zostać ukryta od strony klienta, ” – to co się wówczas ukazuje na stronie jak wszystko schowam, ukryte dla klienta pozostaje dalej widoczne dla bota? Właściwie co ta funkcja pełni

  17. po ukryciu strona jest widoczna wyłącznie w panelu administracyjnym.

    Przy okazji informuję, że powstała eksperymentalna wersja Auto Start Cms-a z możliwością generowania nowych stron na bazie anglojęzycznych kanałów rss tłumaczonych na język polski. System posiada też możliwość tłumaczenia na zasadzie polski->angielski->polski – ta cecha zwiększa unikalność nowych podstron.
    Auto Start Cms będzie dobrym rozwiązaniem dla osób które chcą szybko stworzyć tematyczne zaplecze (dobieramy tematyczne kanały rss do generowania podstron), nadaje się też do „produkcji punktów” w swl-ach jak i do podlinkowania np. wpisów z katalogów (używamy pseudo komentarzy – stałe, lub rotacyjne)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klikając przycisk “Opublikuj komentarz” potwierdzasz, że zapoznałeś się z Regulaminem i akceptujesz jego postanowienia. Będziemy przetwarzać Twoje dane podane w formularzu w celu publikacji komentarza w serwisie. Administratorem Twoich danych osobowych jest SEMGENCE Sp. z o.o. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Kategorie

Najnowsze komentarze

Popularne artykuły